pondělí 6. srpna 2018

Malinový dortík

Léto je skvělé, to je bez debat. Léto a jídlo, to je výborná kombinace. Snídaně na terase, večerní grilovačky, spousta zmrzliny. Ale nejradši mám čerstvou zeleninu a ovoce. Voňavá rajčata a ty nejvoňavější maliny. A těm se dneska budeme věnovat, protože ty jsou mojí letní láskou číslo jedna.K narozeninám jsem letos dostala od rodičů sazenice malin na jejich zahrádku, abych si mohla nasyslit domácí zásobu. Na úrodu si počkáme do příštího roku, a tak jsem si zásobičku nenápadně pořídila v Lidlu :)

Nic mě neosvěží lépe než čerstvá malinová limonáda! Mražené maliny do velké skleničky, trošku malinové šťávy, led a vodu. Mňááám!

A abych se malin nabažila ještě víc, upekla jsem malinový dortík. Jestli ujíždíte na malinách jako já, můžu jen doporučit!Ingredience:
( na formu 20 cm )

Na korpus

65 g cukru krupice
50 g hladké mouky
20 g rozpuštěného másla
2 vejce
špetka soli
pár kapek vanilkového aroma


Tvarohový krém

200 g tučného tvarohu ve vaničce
150 g smetany ke šlehání
3 lžíce moučkového cukru
1 sáček želatiny na nepečené dezerty


Na ozdobu

500 g malin ( můžou být mražené - nerozmrazovat )
3 lžíce cukru
1 sáček červeného dortového želé
Postup:

Zapněte si troubu na 180 a nechte ji nahřát. Dortovou formu si vyložte pečícím papírem

Do mísy si nasypejte mouku a špetku soli.  Připravte si další mísu, která je vhodná na vodní lázeň. Do mísy si dejte cukr a dejte a vše nad vodní lázní důkladně míchejte, dokud není směs vlažná. Pak směs sundejte z lázně a elektrickým šlehačem ji šlehejte asi 5 minut. Za tu dobu by měla směs vychladnout a ztrojnásobit svůj objem.

Do vyšlehané pěny přidejte vanilkové aroma a začněte zlehka stěrkou vmíchávat mouku. Nakonec vmíchejte teplé rozpuštěné máslo. Mělo by vám vzniknout nadýchané, hladké těsto.

Těsto nalijte do připravené formy a dejte péct do trouby na 20 minut na 180 - zda je upečeno ozkoušejte špejlí.

Po upečení nechte těsto ve formě zchladnout, pak ho můžete vyndat a nechat vystydnout úplně.

Zatím co těsto chladne si připravíme krém. V jedné misce si vyšlehejte tvaroh s cukrem a ve druhé misce šlehačku do tuha. Pak obě směsi stěrkou smíchejte dohromady a přidejte želatinu a důkladně rozmíchejte.

Korpus si vraťte do formy ( kolem dokola si můžete dát proužek pečícího papíru, aby byli kraje hladké) a navrstvěte na něj krém a uhlaďte.  Celou formu dejte alespoň na 30 minut vychladit do lednice.

Nakonec to nejlepší. Na krém naskládejte maliny ( pokud máte mražené, nerozmrazujte je ) a připravte si želé dle návodu na pytlíčku -  u mě to bylo 250 ml vody, 3 lžíce cukru a v kastrůlku asi minutu povařit. Pak želé sundejte ze sporáku a nechte trošku zchladnout a můžete začít nanášet na dort. Nanášejte ho malou lžičkou postupně - dokud vám nevznikne rovná plocha a maliny nebudou všechny pod želé.

Teď už jen vydržet, než dort v lednici ztuhne a můžete ho vyndat z formy a pustit se do něj.

Dobrou chuť


Share:

Žádné komentáře

Okomentovat

Blog Design Created by pipdig