čtvrtek 1. ledna 2015

What does the Fox say?

Je tady nový rok.

Máte už svoje předsevzetí? Já rozhodně ano, chtěla bych se s Vámi všemi, kteří máte rádi jídlo a vše kolem něj, pravidelně dělit o svoje recepty, fotky a nápady na svém Foodblogu Liška v zástěře.

Co se dá říct o lišce? Je mi 27. Svůj volný den většinou trávím v naší první vlastní kuchyni, kde se mohla naplno rozvinout moje závislost pořád něco míchat,strouhat, dusit,smažit a péct a k tomu mi vždycky musí běžet kanál o vaření. Zbožňuji pořady Nigelly Lawson a u nás mě baví Zdeněk Polreich.
Další mojí závislostí jsou časopisy o jídle. Těším se vždycky na den, kdy vyjdou, nakoupím, a na gauči si udělám oázu klidu a listuji stránkami plnými nádherných obrázků. Ne, ještě jsem z nich snad nic neuvařila, ale zbožňuji ty fotografie, kompozice a dekorace. I obyčejné ingredience a pokrmy, se zde stávají neobyčejnými.

A poslední vášní je nakupování - a to všeho co je s jídlem a vařením spjato. Nemůžu nakupovat jen podle předem napsané seznamu, protože v každé uličce se stále objevují nové a nové výrobky, které mě inspirují k novým receptům a o jejichž existenci bych neměla ponětí, pokud bych je pravidelně neprocházela a nekontrolovala všechny! Ano, přítel miluje nákupy se mnou!
A samozřejmě nakupuji kuchyňskou výbavu ... hodně ... všechnu!!!! Ano, formy, formičky a vykrajovátka všech tvarů a velikostí, elektronické pomocníky (ty kuchyňské), které se začínají nenápadně roztahovat z kuchyně do prostoru určeného pro obývák, a všechny udělátka, co se použijí v kuchyni jednou za půl roku, ale bez nich to prostě nejde!!!  A papírové košíčky na muffiny a cupcakes - to je sběratelská vášeň, které bych se ráda zbavila, a nahradila ji třeba větší sbírkou diamantových šperků. Ve skříni mám desítky motivů a barev, ale když peču, vždy sáhnu po těch bílých, protože těch barevných je škoda a nechávám je na ,, lepší příležitost ''. Takže doufám, že těchto příležitostí bude nyní spoustu a i ty košíčky dostanou svojí šanci.

Takže, at je rok 2015 sladký, a plný skvělých jídel.Žádné komentáře:

Okomentovat